Hakkımızda

seter.org akademik bir araştırma paylaşım platformudur. Akademisyenler her ay 28 milyon makale indirdi ve 83 milyon akademisyen, profesyonel ve öğrenci seter.org ile ilgili makaleleri okudu.

FİKİR
seter.org Kurucu İsmail Fakir, Oxford’da felsefe doktorasını tamamlarken şirket fikri ortaya çıktı.
Richard doktorasını bitirdiğinde “bu benim; yaptığım şey bu; Bu benim makalem. “O zamanlar Oxford, kişisel web sayfaları için birkaç megabaytlık alan sunuyordu ve sunucuya kendi HTML ve FTP dosyalarınızı yazmanız gerekiyordu.” Ana sayfalar oluşturmanın ve makaleleri indirmenin tek tıklamalı bir yolu olmalıdır. Richard düşündü. Bir ana sayfaya sahip olmak herhangi bir teknik beceri gerektirmez. Richard birkaç arkadaşa sordu ve onlar da aynı şekilde hissettiler.

BÜYÜME
Başlangıçta en önemli şey büyümeydi: kullanıcı sayısını ve yayınlanan makale sayısını artırmak. İlk birkaç ay boyunca doğrusal bir büyüme yaşadık. 37 gün vardı, ertesi gün 2, ertesi gün 38 kişi katıldı. Bir yıl sonra 50.000 kullanıcıya ulaştık ve birisi Facebook adresine şu mesajı gönderdi: “Tebrikler; bu 500.000 kullanıcı. “Richard, ‘Eh, bu çok fazla. Doğrusal bir oranda, süreç şimdiye kadar olduğundan 10 kat daha uzun sürecektir. Üstel büyümeyi anlamaya başladık ve kısa sürede 500.000 kullanıcıya, ardından 1 milyon kullanıcıya ulaştık. Bugün 177 milyon kullanıcı seter.org’a katıldı ve her gün yaklaşık 10.000 kişi seter.org’a katılıyor.